Gydytojai bendradarbiauja su STT Spausdinti
birželio 29, 2010

 Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) į savo išplėstinės tarybos posėdį pakvietė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovę Aidą Martinkėnienę. Ji pristatė tyrimų duomenis, atspindinčius korupcijos mastą visose šalies ūkio srityse, diskutavo su susirinkusiais apie korupcijos prielaidas sveikatos apsaugos sistemoje.

„Medicina lydi žmogų nuo gimimo, todėl visada yra tarsi po didinamuoju stiklu, ir nenuostabu, jog atsiduria greta tų sričių, kurios įvardijamos kaip korumpuočiausios, ir kurios taip pat yra arčiausiai žmogaus – švietimo ir policijos, – sako LGS prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. –  Esame įsitikinę, kad kuo daugiau kalbėsime ir su kolegomis, ir viešai apie korupcijos apraiškas mūsų profesinėje srityje, tuo bus didesnė tikimybę suvaldyti šį reiškinį“.

LGS tarybos posėdyje dalyvavusios STT atstovės teigimu, vieni iš būdų sumažinti gydytojų ir medicinos personalo norą dalyvauti korupciniuose santykiuose – sudaryti jiems sąlygas gauti išsilavinimą, kvalifikaciją, pasiruošimą ir atliekamą darbą atitinkantį atlyginimą, taip pat svarbu nuolat atlikti visų gydymo įstaigų gaunamų lėšų monitoringą, įtraukti visuomenę į gydytojų etikos priežiūrą Kaip korupcijos prielaidas A. Martinkėnienė įvardijo institucines priežastis, visuomenės pilietiškumo stoką, gydymo įstaigų vadovų atestacijos nebuvimą.

„Tačiau dėkingo paciento gėlių puokštė gydytojui nėra kyšis“, – teigė A. Martinkėnienė.

LGS tarybos susitikimu su STT atstove pradėtas nuolatinis bendradarbiavimas su šia institucija, siekiant dirbti prevenciškai su korupcija medicinos srityje. LGS su STT jau yra dirbusi bendrame projekte 2006 m. – kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Etinių farmacijos kompanijų asociacija, Vaistų gamintojų asociacija ir „Transparency International“ Lietuvos skyriumi organizavo sociologinį tyrimą „Garbingesnis gydymas vaistais“.

Šiuo tyrimu buvo siekiama ištirti gydytojų ir farmacijos pramonės atstovų bendradarbiavimo skaidrumą. Unikaliame kompleksiniame tyrime, neturėjusiame analogo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse (panašus tyrimas buvo atliktas tik JAV), dalyvavo 402 skirtingų profesinių klasifikacijų medikai tiek iš valstybinių, tiek ir iš privačių gydymo įstaigų.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento nuomone, greta LGS misijos atstovauti gydytojų interesams, yra ne mažiau svarbi ir kita – kelti gydytojų prestižą visuomenėje.

„Labai svarbu, kad gydytojų santykiai su pacientais būtų grindžiami pasitikėjimu ir būtų skaidrūs visais atžvilgiais, nes į mūsų profesijos atstovų rankas atiduodama tai, kas žmogui brangiausia – sveikata ir gyvybė“, – įsitikinęs prof. L. Labanauskas.

LGS vadovo teigimu, organizacija yra atvira visoms institucijoms, kurios gali prisidėti prie šio skaidrumo skatinimo.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (3)
Autorius Steffie, 20-05-2016 21:59
If time is money you've made me a weiahtler woman.
Autorius Danice, 20-05-2016 22:37
I read your post and wished I'd wrettin it
Autorius Jerry, 24-05-2016 07:13
The paragon of uneddstanring these issues is right here! http://nqrosfkf.com [url=http://fxdvhmmevz.com]fxdvhmmevz[/url] [link=http://xvmewhnwgls.com]xvmewhnwgls[/link]

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame