Peticija Pranešk draugui

 

„Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrimo rezultatuose Lietuvai 2007 metais buvo skirti 4,8 balo, kai nulis reiškia „labai korumpuota valstybė“, o „10“ – „labai skaidri valstybė“.

Lietuva užima 51 vietą tarp 180 pasaulio šalių. Toks pat Lietuvos KSI jau buvo 2001 metais ir nuo to laiko keitėsi mažai, niekaip neperkopdamas 5 balų barjero, atskiriančio mažai korumpuotas valstybes nuo valstybių, kurios tebesusiduria su rimtomis korupcijos problemomis.

Lietuva jau daugiau kaip trejus metus yra Europos Sąjungos nare, tačiau kai kuriose srityse pagal korupcijos lygį nedaug „atsiliekame“ nuo Trečiojo pasaulio šalių. Juk ne vienas iš mūsų esame susidūrę su policijoje, gydymo, švietimo ir kitose valstybinėse institucijose išsikerojusiais korupciniais mechanizmais, kurie tiesiog priverčia eilinį pilietį duoti kyšį.

Mūsų Vyriausybė per keletą pastarųjų metų nepadarė nieko, kad Lietuvoje sumažėtų korupcijos lygis todėl atėjo metas mums, eiliniams piliečiams imtis iniciatyvos, kad būtų ne tik kalbama, bet imamasi veiksmų.

Pradėkime nuo savęs: pasirašę po šia peticija pasižada niekada neduoti kyšio, informuoti teisėsaugos institucijas apie kyšį paėmusius arba jų reikalaujančius valstybės tarnautojus ir pareigūnus bei ragina Vyriausybę imtis realių veiksmų kovai su korupcija.

Visi kartu mes galime daug nuveikti!

Pasirašykite čia.

JAU PASIRAŠĖ (248)

Pranešk draugui

 
 
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame