Pranešk apie kyšį! Spausdinti

Jei iš Jūsų buvo reikalaujama kyšio arba žinote atvejų, kuomet kyšio buvo reikalaujama iš kitų asmenų, čia galite apie tai pranešti. Jei kyšį jau davėte, paskubėkite apie tai pranešti, nes tik taip galite būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Nusikaltimą daro ir žmogus, kuris, siekdamas patenkinti savo interesus, įteikia piniginį ar kitokį atlygį valstybės tarnautojui ar pareigūnui. Pavyzdžiui: vairuotojas, pažeidęs eismo taisykles, siūlo „susitarti“ ir asmeniškai pareigūnui sumokėti mažiau nei nustatyta bauda. Šis nusikaltimas vadinamas pareigūno papirkimu.

Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą tik tuomet, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, pranešė teisėsaugos institucijai anksčiau, nei jam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl minėtų veiksmų arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

Visa portalui Kyšiai.lt pateikta informacija apie kyšininkavimo atvejus yra automatiškai siunčiama Specialiųjų tyrimų tarnybai, taigi, pranešę mums, informuosite ir pareigūnus. Portale Kyšiai.lt įtariamųjų kyšių davimu ar paėmimu duomenys, iš kurių būtų galima nustatyti jų tapatybę, bus skelbiami tik tuo atveju, jei jiems bus pareikšti oficialūs įtarimai.

Kodėl verta pranešti mums?

Gavę informacijos apie korupcijos ar kyšininkavimo atvejus, šiomis istorijomis pasidomėsime nuodugniau. Ne paslaptis, kad daugeliu atveju tik susidomėjus žiniasklaidai iš mirties taško pajuda ir teisėsaugos institucijų tyrimai. Be to, paviešinus faktus, kyšininkams tampa sunkiau išsisukti nuo atsakomybės.

Už pateiktą informaciją atsako ją pateikęs asmuo.

Svarbu! Jei norite, kad Jūsų pateikta informacija būtų iš tiesų naudinga, būkite konkretūs – nepamirškite paminėti įvykio datos, vietos, su įvykiu susijusių asmenų vardų, pavardžių, užimamų pareigų, įstaigų ar įmonių pavadinimų. Pranešimo esmę išdėstykite šiame laukelyje:

 
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame