Visuomenininkai: neetiška stebėti galimai nusikalstamą veiką tylint Spausdinti
vasario 18, 2009

 Vasario 18 d. Seime Etikos ir procedurų komisijos posėdyje vienas iš svarstomų klausimų bus „Dėl Seimo narių atlikto patikrinimo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre“ (pranešėjai: V. M. Čigriejienė, K. Ramelis), skelbia visuomenininkų organizacija Ekspertai.eu.

Po Vilnių sklando piktas gandas, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra pasiryžusi su pasimėgavimu nuskalpuoti Seimo narius Aureliją Stancikienę ir Kazimierą Uoką. Už tai, kad jie kartu su „Paskutine instancija“ drįso įeiti į Nacionalinį operos ir baleto teatrą – kad savo akimis pamatytų, kam iš valstybės biudžeto atseikėta 36 milijonai ir kas už tuos pinigus yra padaryta.

Būtent po šios laidos, pamačius vaizdus iš „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) programos vykdytojo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ekspertai.eu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kuri iš karto pradėjo tyrimą dėl biudžeto lėšų iššvaistymo stambiu mastu.

G. Kėvišo veikla tiriama jau ne pirmą kartą. Ekspertai.eu žiniomis, 2003 metais, po Valstybės kontrolės patikrinimo Nacionalinėje filharmonijoje, prokuratūra ir FNTT pradėjo bylą dėl galimų finansinių pažeidimų ir kitų piktnaudžiavimų kultūrai skirtomis lėšomis.

Kiek visuomeninikams žinoma, ši byla buvo numarinta, o pretekstas – agentūros (per jas keliavo Lietuvos biudžeto pinigai bei buvo prasukami Lietuvos atlikėjų užsienyje uždirbti pinigai, tarpininkui paliekant nemenką dalį) yra užsienyje - t. y. ne Lietuvos jurisdikcijoje...

Valstybės kontrolė tada buvo nustačiusi net ir elementaraus kriminalo atvejų – parašo klastojimą pasiimant iš Filharmonijos kasos stambią grynų pinigų sumą. Asmens, kuriam šie pinigai buvo išmokėti, net nebuvo Lietuvoje. Viskas baigėsi SUSIDOROJIMU SU PROFESORIUMI SAULIUMI SONDECKIU.

Vienas iš ryškiausių Lietuvos kultūros žmonių buvo pažemintas ir išguitas iš Lietuvos, nes drįso pateikti Valstybės kontrolei ir prokuratūrai nepaneigiamų faktų apie G.Kėvišo veiklą.

Ši informacija praėjusią savaitę taip pat buvo pateikta Generalinės prokuratūros vykdomam ikiteisminiam tyrimui.

Ekspertai.eu primena, jog šiuo metu Generalinė prokuratūra, perėmusi iš Vilniaus apygardos prokuratūros, vykdo keletą ikiteisminių tyrimų dėl neskaidrios  VšĮ VEKS ir VEKS vykdytojų veiklos.

Seimo Antikorupcinė komisija taip pat tiria VšĮ VEKS veiklos skaidrumą ir svarsto galimybę kreiptis į teisėsaugos organus.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (13)
Autorius Ziggy, 20-05-2016 18:28
Call me wind because I am abeluotsly blown away.
Autorius Jayden, 20-05-2016 19:17
Thanky Thanky for all this good infmroation!
Autorius Janese, 20-05-2016 22:57
Yup, that sholud defo do the trick!
Autorius Candie, 21-05-2016 04:44
Now we know who the selinbse one is here. Great post!
Autorius Delly, 21-05-2016 20:30
Stands back from the keyboard in ameezmant! Thanks! http://xuamou.com [url=http://svilab.com]svilab[/url] [link=http://tlyazglhl.com]tlyazglhl[/link]
Autorius Lexine, 22-05-2016 06:12
Your answer was just what I nedeed. It's made my day!
Autorius Rose, 24-05-2016 07:02
A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this artleic. http://ntmfswdfbnp.com [url=http://odpaikuvt.com]odpaikuvt[/url] [link=http://tmvlwa.com]tmvlwa[/link]
Autorius Jacki, 24-05-2016 07:05
Why does this have to be the ONLY rellbaie source? Oh well, gj! http://hjqvdfokudm.com [url=http://xhzpjdkuef.com]xhzpjdkuef[/url] [link=http://sjjuqw.com]sjjuqw[/link]
Autorius Buddy, 25-05-2016 14:59
I point those that are bound to attack the comment above to Milton's monetary ideas. They certainly were not those of a free market supporter.Very true. I believe he coined the term &qm;nouotiterist."But he did do a lot to advance the cause of freedom in the political and economic spheres.
Autorius Adele, 25-05-2016 16:47
Hey, you're the goto exrtpe. Thanks for hanging out here.
Autorius Tangela, 26-05-2016 18:48
Such a deep anersw! GD&RVVF
Autorius Doughboy, 27-05-2016 01:08
You write so hosltney about this. Thanks for sharing! http://swtspkenrb.com [url=http://njdcznqxtk.com]njdcznqxtk[/url] [link=http://hcphzwup.com]hcphzwup[/link]
Autorius Jayna, 28-05-2016 11:04
Shiver me timbers, them's some great infotmarion. http://fayyuyl.com [url=http://rqyhxvaukmw.com]rqyhxvaukmw[/url] [link=http://toyexqu.com]toyexqu[/link]

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame