Vairuotojai vis dar bando papirkti pareigūnus Spausdinti
spalio 22, 2009

 Vairuotojai, bandydami išvengti atsakomybės už kelių eismo taisyklių pažeidimus, vis dar bando išsisukti kyšiais.

Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, per 9 šių metų mėnesius (nuo 2009 m. sausio 1 d. iki   2009 m. rugsėjo 30 d.) užregistruoti 205 atvejai, kai transporto priemonių vairuotojai, siekdami išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET), policijos pareigūnams siūlė kyšius skirtingų dydžių sumomis. Per 2008 m. tą patį laikotarpį užregistruotas 161 kyšio davimo atvejis.

Šiems asmenims už KET pažeidimus buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai ir dėl jų nusikalstamų veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Turimais duomenimis nuo 2009 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d. bendra kyšių suma, kurią siūlė KET pažeidėjai policijos pareigūnams, sudarė 32 050 Lt. Asmenų, kurie policijos pareigūnams siūlė kyšius, amžiaus vidurkis sudarė apie 35 m. Jauniausias asmuo buvo 18 m., o vyriausias – 68 m.

Dėl kyšio davimo atvejų nuo 2009 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d. pradėti ir atliekami 63 ikiteisminiai tyrimai. 5 ikiteisminio tyrimo bylos, vadovaujantis LR BPK 3 str. 1 d. 1 p. ir LR BPK 212 str.1 d. 2 p., nutrauktos.  20 ikiteisminio tyrimo bylų perduota teismams ir  122 bylose priimti sprendimai (12 asmenų nuteisti realia laisvės atėmimo bausme, 70 asmenų skirtos baudos nuo 1 iki 20 MGL ir kitiems laisvės atėmimo bausmės, atidedant jų vykdymą).

Daugiausia tokių atvejų užregistruota Kauno (68 atvejai), Tauragės (24 atvejai) ir Vilniaus (21 atvejai) apskrityse. Mažiausiai tokių atvejų užfiksuota Alytaus, Telšių (po 10 atvejų) ir Marijampolės (11 atvejų) apskrityse.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (6)
Autorius Jessy, 28-10-2014 08:23
Aš nieko negaliu paaytski apie Neapolį nes priklausau tai Sorrentininkų-Amalfininkų grupei probėgšmais paminėtoje pradžioje. Šiukšlių aš ir taip turiu kur pažiūrėt. Lietuvių kalba nėra idiomatinė, o klišėmis ją tokią bandoma padaryti. Jei paskaitytum sezonines NBA apžvalgas ten irgi savi ilgainiui užknisantys išsireiškimai. Kadangi anglų (amerikietiškas variantas) kalba paremta idiomomis tai daugumai net ir neužkliūna. Dar daugiau, NBA tarpsezoniu straipsniai kardinaliai pasikeičia ir klišių ten nebelieka (beveik). Dabar įsivaizduok žemesnio nei vidutinio intelekto LR žurnalistą, kuriam per dieną reikia aprašyti 20-30 naujienų. Aprašyti greitai, be to taip kad nereikėtų perrašinėti. Ką pats darytum? Cookie cutt'intum tai, kas jau kažkada praėjo korektorių. Dar vienas pastebėjimas: kartais LR naujienos stilius užkabina, na atrodo kaip ne iš to konteksto. Pažiūri, o ten nauja pavardė. Po pusės metų ta pati pavardė jau lockstepu žygiuoja įsikibus į atlapus. Manau kad korektorius ten didelė bėda.AU parašo
Autorius Miriam, 28-10-2014 23:41
vovo! Aš irgi kartais paasvratsu kaip elgiasi tie dibilai lakstantys keliuose prieš piktą viršininką.Mano aplinkoje, tiesa, pasitaiko rečiau dibilų ir žmonės bendraudami yra kuklūs bei mandagūs. Bet kažinkas nutinka, kai įsėda į automobilį kažkas atsuka varžtelius matyt.O atsuka tai turbūt galios ir saugumo jausmas, kai įlipama į automobilį. Taip pat trūksta elementarių žinių apie tai kaip elgiasi 1-2 ir daugiau tonų judantis kūnas trūksta išsilavinimo. Taip galbūt tai ir vairavimo mokyklų spraga.Kiekvieną kartą toks erelis nustemba, kai jam parodau, kaip jis prisiklijuoja prie diržų, jeigu važiuojant net ~
Autorius King, 29-10-2014 18:10
kad tauta visai neatsipalaiuotų, tai Neapolyje iš tutsirinio buso išrėpliojusią mūsų turgrupę apvažiavo aplink ir kirto per vidurį su motopirda barzdotas bičas, kaip iš katanio filmo, prasegta gauruota krūtinė, džinsiukai, pabrėžiantys siaurus vyriškus klubis ir plačius pečius. Nesusidomėjo. Bent jau nesusidomėjo tiek, kad spjautų į išraiškingai rūsčius lietuviškus veidus.O rusai, pamėginsiu atspėti, Neapolyje turi rimtų reikalų su piratine tekstilės pramone, kuri rimtai seka sezono madas ir siūlo visai padorią kokybę už prieinamą kainą, nelabai ir atskirsi nuo originalo.
Autorius Kezban, 29-10-2014 18:28
Buvau ir aš napoli. Buvom 2 meorgs, vaikščiojom vakarais ir nieko, tikrai ne baisiau nei vilniaus naujininkuose. Pirmas dalykas, tai jų kalba super graži, ypač tas šveplenimas. antra, jie paslaugūs (ypač dėdės sargai bažnyčioje, viską pasakoja . o trečia, kad barai atidaryti ir po 21 val. Bent jau via dei tribunali.o miestas žavus, kad ir murzinas
Autorius Zweety, 29-11-2015 08:01
Sounds divine! And if mai tai's is all there is, that's good enoguh for me! Have a wonderful time - Maui has been on my list of vacation spots for so long!! :) have a drink for me xo
Autorius Taran, 21-05-2016 01:14
Heck yeah this is excalty what I needed.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame