Teismui perduota advokato byla Spausdinti
sausio 06, 2009

 Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla dėl Rokiškio advokato A.K. nusikalstamų korupcinio pobūdžio veikų, įvykdytų Rokiškyje, Tauragėje, Kelmėje.

Advokatas A.K., atliekant ikiteisminį tyrimą, 3 mėnesius buvo suimtas, o Lietuvos advokatų tarybos sprendimu laikinai išbrauktas iš praktikuojančių advokatų sąrašo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad advokatas A.K. iš vieno nužudymu įtariamo asmens artimųjų galimai reikalavo 535 000 litų, žadėdamas artimiesiems organizuoti byloje esančių įrodymų suklastojimą ir palankių procesinių sprendimų priėmimą.

Advokatas žadėjo paveiksiąs prokuratūros, policijos, teismo pareigūnus, duodamas jiems kyšius. Tačiau įtariamojo artimieji suprato, kad advokatas sukčiauja, ir jam perdavė tik dalį pinigų.

Be to, tyrimo metu buvo nustatyta, kad advokatas A.K. į nusikalstamą veiką galimai įtraukė Rokiškio apylinkės prokuratūros buvusią prokurorę V.G., kuriai už neteisėtus veiksmus pažadėjo duoti 2500 litų kyšį.

Prokurorė, paėmusi iš advokato dalį siūlomo kyšio, neteisėtai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Taip pat advokatas A.K. kaltinamas jo ūkyje dirbusio darbininko sveikatos sutrikdymu bei pasikėsinimu savivaldžiauti.

Ikiteisminį tyrimą dėl advokato A.K. nusikalstamų veikų 2008 metų balandį pradėjo STT Panevėžio valdybos pareigūnai, vadovaujant Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorams.

Netrukus paaiškėjus, kad nusikalstama veika įtariama prokurorė, ikiteisminį tyrimą perėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Panevėžio apygardos prokuratūrai ikiteisminio tyrimo organizavimui buvo perduota byla dėl advokato A.K. apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir dėl išnaudojimo priverstiniam darbui.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (9)
Autorius Aat, 27-08-2012 21:13
imtisSausis 6, 2011 23:32Tarptautiniuose tyrimuose tokmaia tam tikra imtis: miestas-kaimas, berniukai-mergaitės, pagrindinės m-klos-gimnazijos. Pagrindinių mokyklų lyginant su gimnazijomis šalyje yra daug daugiau, todėl jų daugiau ir tyrė. Kaimo gimnazijų lygis irgi atsiprašau Be to, jeigu gimnazijose mokytųsi tik geriausieji, tai rezultatai irgi būtų kitokie, dabar buvo loterija, kuri klasė, geriausių ar blogųjų, pateks į tyrimą. Pagrindinėse m-klose iš esmės stiprių penkiolikmečių neliko. Kad būtų dar aiškiau, pateiksiu pavyzdį: turim 10 penkiolikmečių klasių, iš jų 1 klasė patys stipriausi. Ši klasė, kaip ir 2 vidutiniokų klasės yra gimnazijoje, likusios 7 silpnesnių mokinių klasės yra trijose pagrindinėse mokyklose. Tyrimui imame po vieną klasę iš gimnazijos ir pagrindinės mokyklos. Kokia tikimybė, kad į tyrimą pateks gabiausiųjų gimnazistų klasė?
Autorius ayxlycmzhks, 28-08-2012 18:34
zG1jnk kxuidnlgdhfe
Autorius Denisha, 20-05-2016 22:42
What a plaesure to meet someone who thinks so clearly
Autorius Lovie, 20-05-2016 22:49
It's good to get a fresh way of loinokg at it.
Autorius Retta, 20-05-2016 23:06
BION I'm imepssred! Cool post!
Autorius Gabrielle, 21-05-2016 04:59
I will be putting this dalzzing insight to good use in no time.
Autorius Shanna, 25-05-2016 16:56
I want to send you an award for most helpful inetenrt writer.
Autorius Janet, 26-05-2016 18:48
Walking in the prnseece of giants here. Cool thinking all around!
Autorius Andralyn, 27-05-2016 06:43
Which came first, the problem or the souilton? Luckily it doesn't matter.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame