Tarnautojų patikimumą tikrins atsparumo korupcijai testu Spausdinti
birželio 25, 2009

 Teisingumo ministras siūlo tikrinti valstybės tarnautojų patikimumą, atliekant jų atsparumo korupcijai testą. Slaptą tarnautojų vertinimą planuojama patikėti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Šiuo metu mūsų šalyje nėra mechanizmo, kuris padėtų prevenciškai kovoti su korupcija valstybės tarnyboje. Teisinės priemonės taikomos tik už jau padarytus nusikaltimus ar teisės pažeidimus, tačiau jų išaiškinama tik nedidelė dalis.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, didžioji dalis korupcinių veiksmų yra sunkiai identifikuojami vien teisinėmis priemonėmis, nes renkant įrodymus sudėtinga įvertinti ir užfiksuoti dviprasmiškas frazes, užuominas, gestus ar kitą abejonių keliantį elgesį.

Tokiems veiksmams įvertinti ministras siūlo įtvirtinti naują prevencijos ir kontrolės priemonę – valstybės tarnautojų atsparumo korupcijai patikrinimą.

„Korupcine veikla padaroma daug žalos visiems piliečiams ir valstybei, todėl būtina kiek įmanoma efektyviau užtikrinti, kad valstybės tarnyboje dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos, sąžiningi ir patikimi tarnautojai. Reikalavimas būti atspariu korupcijai turi būti užtikrinamas nuolat vykdant patikrinimus, kurie padės kovoti su neteisėtais tarnautojų veiksmais“, – sako R. Šimašius. 

Siūlomame įstatymų pakeitimo projekte numatoma, kad tokį vertinimą tiek planuotai, tiek ir neplaniniu būdu atliks Specialiųjų tyrimų tarnyba, kuri slapta modeliuos įvairias situacijas, leidžiančias nustatyti tarnautojo atsparumą korupcijai.

Šių imitacinių veiksmų pagrindu parengtos ir institucijos vadovui perduotos išvados nebus pagrindas atsirasti baudžiamajai ar administracinei atsakomybei, tačiau taps įrankiu atleisti nepatikimą tarnautoją.

Gavęs pažymą ir įsitikinęs, kad tarnautojas yra nesąžiningas, įstaigos vadovas privalės jam pasiūlyti pačiam palikti pareigas, o jei šis nesutiks – jį atleisti ir faktą apie tarnautojo neatsparumą korupcijai paviešinti įstaigos interneto svetainėje. Abiem atvejais tarnautojas praras teisę valstybės tarnyboje dirbti 3 metus.

Šiuo metu projektas yra pateiktas derinti visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms. Patikslintas po pateiktų pastabų jis bus teikiamas Vyriausybei svarstyti, vėliau jam turės pritarti ir Seimas.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (5)
Autorius Pks, 05-12-2012 06:12
Iki šių dienų kova su triukšmu daugiau paairinjma per žiniasklaidos priemones, nei girdimi bei matomi konkretūs šios prevencijos veiksmai ar rezultatai. Bijau, kad Klaipėdos kelių policijos kova su "triukšmadariais" bus panašus atvejis. Ypač žinant, kad Klaipėdos triukšmo prevencijos priemonėms ir strateginiam triukšmo planui pagaminti metams valstybė skyrė vieną mažiausių sumų visoje Lietuvoje (pagal Valstybinę triukšmo prevencijos veiksmų programą, atrodo- 50 tūkst. lt.). Tuo tarpu, triukšmo lygis mieste yra vienas didžiausių šalyje (tranzitinių krovinių pervežimas ir pan.). Todėl peršasi išvada, kad į ne itin reikšmingus kovos su triukšmadariais dalykus bus koncentruojamas visuomenės dėmesys, aplenkiant rimtus triukšmo viršijimo pažeidimus ar problemas.Tarkim, būtų įdomu sužinoti kiek Klaipėdos gatvėse nutiesta specialių kelio dangų, sugeriančių triukšmą? Arba pastatyta triukšmą sugeriančių sienų triukšminguose gyvenamuose kvartaluose? Girdėjote ką nors apie apie rimtus statybos įmonių pažeidimus statybvietėse, kur technikos triukšmo lygis kelis kart viršyja leistinas normas? O apie "tylos" zonas mieste- tose tylos zonose turi figuruoti poliklinikos, parkai, švietimo įstaigos ir t.t. Klaipėdoje egzistuoja vienintelė "tylos zona" tarp Taikos pr. Šilutės plento, Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių. O kur kitos?
Autorius muatpyw, 05-12-2012 15:14
Ku2Npy hcywtegcczyt
Autorius Eren, 07-12-2012 14:03
Žinote, didžiausią trūkšmą Klaipėdoje, kaip ir visame paramy, kelia jūra. Tai tiesa, bet tos tiesos mes jau nebegirdime, nes pastatrąjį triūkšmą užgožia garsų haosas, kylantis iš miestiečių veiklos. Trūkšmas trūkšmui nelygus. Kai banga deda į krantą savo tonas vandens-mes džiūgaujame ir miegot tai netrugdo, ir vien miegot tai netrugdo. Kas kita-kai chaosą kelia verkiantis kūdikis, ar pijokai po langu, ar beprotišku kreičiu grindinio akmenimis lekiantis automobilis, ar kaimyno už sienos bukas bumčikas naktį. Trūkšmas triūkšmui nelygu. Bet, gi, malonu, kai triūkšmauja į skudurus gavusių žalgiriečių sirgaliai, iš nevilties .
Autorius Mikel, 20-05-2016 18:49
Now that's sutelb! Great to hear from you.
Autorius Charl, 20-05-2016 22:06
Super jazzed about getting that knohwwo-.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame