Šimašius nori tikrinti, ar valdininkai ima kyšius Spausdinti
liepos 31, 2009

Jau kitais metais Lietuvos valdininkai ir pareigūnai turėtų būti atsargesni imdami kyšius. Teisingumo ministerija siūlo įteisinti atsparumo korupcijai testus, kuriais būtų tikrinamas valdininkų ir pareigūnų elgesys, kai jiems pasiūlomas kyšis.

„(Įvedus testą – Alfa.lt) viešojo administravimo funkcijas atliekantys tarnautojai ir valstybės pareigūnai, jiems nežinant, galėtų būti tikrinami, ar jie yra atsparūs korupcijos pagundoms, kitaip tariant, jiems būtų pasiūlomas kyšis ir, jeigu jie neatsispirtų tai pagundai, jiems būtų pasiūlyta palikti valstybės tarnybą, o ne bausti baudžiamąja tvarka“, – siūlymą pristatė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Anot jo, patikrinimus turėtų vykdyti policijos, Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

„Nenoriu spekuliuoti, nuo kada būtų galima juos pradėti. Tai yra dalykas, kurį vertinti reikia labai preciziškai, nes per daug įsibėgėjus nesunku peržengti ribas, už kurių yra pažeidžiamos žmonių teisės“, – mano R. Šimašius.

Siūlymas, pasak ministro, jau rudenį bus pristatytas vyriausybei, vėliau jį svarstytų Seimas, o realūs patikrinimai geriausiu atveju prasidėtų kitų metų viduryje.

Savo ruožtu prezidentė Dalia Grybauskaitė tokią iniciatyvą vertina atsargiai. R. Šimašiaus teigimu, prezidentei nerimą kelia galimas piktnaudžiavimas tokiais testais.

„Suprantu prezidentės susirūpinimą, kad šis įrankis neturi virsti tokiu, kuris galėtų pažeisti žmonių teises, jis neturi sėti baimės. Prezidentė išsakė tokį lūkestį ir tikiuosi, kad bus įmanoma parengti testą, atitinkantį prezidentės reikalavimus“, – po susitikimo su prezidente teigė R. Šimašius.

Anot teisingumo ministro, kitose valstybėse tokius testus dažniausiai vykdo policija, kitos jėgos struktūros. Tokie testai populiariausi anglosaksiškose šalyse.

Susitikime su R. Šimašiumi D. Grybauskaitė taip pat akcentavo viešumo svarbą priimant teisės aktus. Anot prezidentės, viešumas galėtų apsaugoti nuo teisėkūroje pasitaikančių klaidų. 

 

 

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentuokite

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame