Šiaulių patruliai prisijungė prie akcijos „Aš neimu kyšio“ Spausdinti
liepos 04, 2012

 Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai įsijungė  į Policijos departamento ir Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo pradėtą vykdyti akciją „Aš neimu kyšio“. 

Tikimasi, kad ši akcija skatins pažeidėjus susimąstyti ir susilaikyti nuo bandymų papirkti pareigūnus. O tokių bandymų šiemet iki gegužės 1 d. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai registravo 20. Net tada, kai pažeidėjai įspėjami, jog kyšiu išsisukti nuo atsakomybės nepavyks, o siūlytojas tokiu elgesiu „užsidirbs" dar ir baudžiamąją bylą, pareigūno nenorima išgirsti ir pinigai brukte brukami.

Akcijoje dalyvaujantys pareigūnai ant specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėto automobilio galo dešinės pusės prisiklijavo lipdukus „Aš neimu kyšio". Patrulio automobilis, kuriuo patruliuojant nustatytas bandymas papirkti policijos pareigūnus ir dėl šio fakto pradėtas ikiteisminis tyrimas, buvo paženklintas lipduku „Pagautas siūlant kyšį". Jis klijuojamas iš vidaus ant dešinės pusės galinių keleivio durelių stiklo viršutinės dalies. Kuo daugiau tokių faktų bus užfiksuota, tuo daugiau lipdukų atsiras ant stiklo.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyr. patrulis Egidijus Andrulis ant savo automobilio jau užklijavo net penkis tokius lipdukus, nes šiemet jis baudžiamajam persekiojimui  perdavė tiek asmenų, norėjusių jį papirkti.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, pristatydamas šią akciją, pasakė: „Tikimės, kad tokia netradicine forma skatinsime pažeidėjus susimąstyti ir susilaikyti nuo bandymų siūlyti kyšį, o toks ryškus ir matomas lipdukas paveiks ir pačius pareigūnus“.

Akcijos parnerio - Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo prezidentas Mindaugas Jusius pasidžiaugė, kad kažkada klube gimusi idėja išsirutuliojo iki tokios didelės akcijos. „Svarbiausia yra pakeisti žmonių požiūrį į kyšininkavimą, tikimės ši akcija tam pasitarnaus", - kalbėjo M. Jusius.

Projekto partneriai ne tik organizavo atpažinimo ženklų gamybą, bet ir planuoja skirti lėšų pareigūnams skatinti.

 Peticija | Pranešk apie kyšį

 
  Komentarai (10)
Autorius Amanda, 27-08-2012 11:57
Taip, taip. Man taip pat užkliuvo sielovados reakilai. Vat, jeigu Lenkijos lietuviai atsiribotų nuo krikščionybės ir sugrįžtų namo, prie savo, tikro tikėjimo, į kurį tikėjo mūsų protėviai, tada būtų kitas reikalas. O kol kas jie klaidžioja patamsiais. Jonui Trinkūnui reikėtų pagalvoti apie ekspediciją į tuos kraštus, kad atversti mūsų brolius į tikrąjį tikėjimą. Gerai būtų, kad ir broliai latviai padėtų šiai, kilniai misijai.
Autorius hmmmm, 22-10-2012 17:43
tik dabar prisijunge? o iki tol.... :)
Autorius Carlos, 01-11-2012 08:48
Aš, vis dėl to labiau linkčiau prie to, kad čia galėtų būti aktasingi gana aukšti pareigūnai. Niekam nepaslaptis, kad vienokio ar kitokio plauko pareigūnėliai, policinikėliai ir pan. gerokai (gerokai!!!) dažniau nei paprasti žmonės leidžiai sau daugiau ar mažiau pažeisti vienokius ar kitokius įstatymus ar taisykles, nes, ypač jei tie pažeidimai nesukelia kažkokių pasekmių, atsakomybės jie išvengia. KET pažeidimai tam puikus pavyzdys. Ar kas nors įsivaizduoja, kad būtų nubaustas policininkas viršyjęs greitį, neparodęs įspėjamojo signalo ar tiesiog akivaizdžiai išgėręs? Taip, būna, kad tokius prigriebia, gal kokių spec. reidų metų, ar koks išskirtinai pareigingas pareigūnas, bet tokie atvejai tik išimtys iš šimtų, o gal ir tūkstančių Tokia padėtis neišvengiamai veda prie to, kad tokie pažeidėjai, jausdamiesi nebaudžiami, daug sau leidžia, kas anksčiau ar vėliau baigiasi tragedijomis. Dėl tokios situacijos, vienaip ar kitaip, daugiau ar mažiau ir yra aktasingi vadovai. Čia, žinoma daug visokių kitokių veiksnių ir aplinkybių, tačiau vadovų atsakomybės tame irgi yra. Kita kalba, kad galbūt pasinaudojant tuo norima perstumdyti kokias nors kėdes ar užpakalius tose kėdėse , kad prezidentauskaitė, taip graudulingai jautriai ir operatyviai sureagavusi į įvykį vaikosi populiarumo ne ką geriau už šedžius, baukutes ir valinskus , o gal net ir dalyvauja tame kėdžių stumdyme
Autorius Roger, 13-10-2013 12:15
pauksciu migracijai peaknke nezmoniska veikla gamtai- net ir gamta nezino kas darosi stai zmones isskrenda is Lietuvos bet atgal negryzta arba stai Arunas Norvaisa isskrido is RIESUTO bet atgal nesugryzta . Saugokime gamta ir Riesuta . su neteisinga zmogaus veikla gamtai gamta mums iskres dar ne viena kataklizma 0 0
Autorius Olga, 14-10-2013 22:02
o aciu, kad paaiskinot del mikkiuru, dabar zinosiu, o tai vis kai mikriukas privaziuodavo bandziau iziureti jo marsruta, kol iziuredavau mikriukas beveik isvaziuodavo is stoteles. 0 0
Autorius Michael Kors Cheap, 21-03-2015 11:41
Boss, boss, Skiles witted to see me there, can not help a bit worried, You and salsa in the end how? You have intercourse so long, and in the end there is no substantive progress?Oh. Skiles then will... 
Michael Kors Cheap
Autorius Hina, 29-11-2015 05:35
Sveiki Ramune, sunku pasakyti kuris būdas grisaueias. Mano galva geriausia čia suveiktų psichoterapijos, jeigu prireiks tai psichologas patars kur jums koduotis . Was this answer helpful?
Autorius Armena, 20-05-2016 19:13
Nohitng I could say would give you undue credit for this story.
Autorius Nevea, 20-05-2016 22:14
Reading posts like this make surfing such a plurseae
Autorius Jacie, 25-05-2016 16:36
You get a lot of respect from me for writing these helpful arseclit.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama