Policijos automobiliuose – antikorupciniai perspėjimai Spausdinti
birželio 13, 2010

 Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tarnybinių automobilių salonai  pasipuošė ryškia antikorupcine reklama.  Užrašai ant sėdynių atlošų užvalkalų perspėja: „Siūlysi pinigus - darysi nusikaltimą“.

Ši reklama skirta visiems, kurie padarę pažeidimą, bando išvengti atsakomybės, siūlydami policijos pareigūnams kyšį.

Per 2010 metų penkis mėnesius Utenos apskrityje pradėti 23 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Norėdami išvengti atsakomybės, pažeidėjai pareigūnams siūlė sumas nuo 10 iki 1000 litų įvairia valiuta, buvo siūlomas netgi alkoholis.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. (papirkimas),  tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, arba tarpininkui siekdamas tų pačių rezultatų, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siūlydamas, pažadėdamas duoti arba duodamas didesnės negu 250 MGL vertės kyšį arba tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Tas, kas siekdamas papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį pasiūlė, pažadėjo arba davė jam arba tarpininkui mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu.

Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, iki pranešimo apie įtarimą jam įteikimo apie tai pranešė teisėsaugos institucijai arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

Panašūs lipdukai įrengti ir kituose miestuose eismo priežiūrą vykdančių pareigūnų automobiliuose.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (6)
Autorius Sitamap Of Librojuridicos.com, 21-03-2015 03:36
Tipsy Rose: I do not want to call you, but I want to tell you, I was a Ganaiganhen girl, no matter how you say yourself, since Ive decided, is not going to give up easily.uncomfortable, first down,... 
Sitamap Of Librojuridicos.com
Autorius Hayssam, 29-11-2015 06:14
Nemanau, kad antrajame pupayslje reikėtų apsiriboti tik lotyniško pagrindo raidynais. Jeigu leisti, reikia leisti visiems. Dauguma problemų iškyla, kai svetimas asmenvardis iš lietuviško (ar bet kurios kitos šalies paso) nukeliauja į trečios šalies dokumentą (arba atgal į asmens vardo kilmės šalį ypač jeigu užtaiko ant kokio durno biurokrato). Ir kuo skirtingesnė rašyba, tuo daugiau problemų. Pvz. kinietiška pavardė Ronji oficiali rašyba kurta pagal anglų tarimą, taigi reikia tarti Rondži, bet lietuviai, mėgžiodami anglišką variantą, ir rašo, ir taria Ronji. Dabar įsivazduokit, kad kas nors perrašys šią pavardę rusiškai pagal lietuvišką variantą išeis Роньи. Arba toks rusų rašytojas Šlioskinas (rusiškai Шлескин), bet lietuviai, leisdami jo knygą, kažkodėl pavadino žmogų Shleskine pagal anglišką madą Štai ir suprask paskui, kad gudrus, kokia tikroji žmogaus pavardė. Žodžiu tam tikrą pirminę asmenvardžio formą verta fiksuoti, ir kai raidynai skirtingi, tai gali būti dar aktualiau.
Autorius Mickey, 20-05-2016 18:53
Boy that relaly helps me the heck out.
Autorius Amelia, 20-05-2016 22:14
We need more inhsigts like this in this thread.
Autorius Sagar, 20-05-2016 22:17
Now I know who the brainy one is, I'll keep lonokig for your posts.
Autorius Kaleigh, 22-05-2016 06:23
Furrealz? That's maelslourvy good to know.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame