Pernai daugiau nei 200 kartų bandyta papirkti muitinės pareigūnus Spausdinti
kovo 03, 2021

 Per 2020 m. muitinės pareigūnai užfiksavo 210 atvejų, kai jiems buvo siūloma pinigų siekiant nuslėpti pažeidimus, išvengti mokestinių prievolių ar tikintis pareigūnų palankumo.

 Muitininkų iniciatyva buvo pradėti 22 ikiteisminiai tyrimai dėl papirkimo, kaltais pripažintiems asmenims skirtos baudos iki 5 tūkst. eurų. Dažniausiai grynuosius pinigus muitinės ar asmens dokumentuose palieka Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano piliečiai.

„Užfiksuotų neteisėto pinigų siūlymo atvejų skaičius lyginant su 2019 m., kai buvo nustatyti 588 atvejai, ženkliai sumažėjo, tačiau greičiausia tam įtakos turėjo, deja, ne žmonių sąmoningumo didėjimas, o karantinas, kurio metu buvo uždaryti kai kurie muitinės postai, o veikiančiuose buvo ribojamas patekimas į Lietuvos Respubliką“, – statistiką vertina Lietuvos muitinės vadovas Jonas Miškinis.

Pasak Lietuvos muitinės vadovo, beveik pusė – 88 atvejai – bandymų papirkti pareigūnus atvejų užfiksuota po nustatytų pažeidimų – kontrabandos,  pavojingų krovinių gabenimo pažeidžiant saugos reikalavimus, krovinių vežimo taisyklių pažeidimų ir pan.

„Tačiau likusiais atvejais pinigus, dažniausia nedideles 5-10 eurų sumas, buvo bandoma įduoti vadovaujantis kažkokiu atgyvenusiu požiūriu, kad taip galima užsitikrinti pareigūnų palankumą ateityje. Noriu patikinti vairuotojus, kad toks elgesys ne padeda geriems santykiams, o priešingai – sukelia daugiau įtarimų ir turi neigiamų pasekmių. Pareigūnai, radę tarp dokumentų įdėtus ar „netyčia“ transporto priemonėje numestus pinigus, turi teisę nukreipti krovinį detaliam tikrinimui, kuris užtrunka ne vieną valandą. Be to, už pareigūno papirkimą gresia ir baudžiamoji atsakomybė, dažniausiai tai yra piniginė bauda“, – primena J. Miškinis.

Pernai daugiausia neteisėtų pinigų siūlymo atvejų užfiksavo Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai – 183 (2019 m. – 539 atvejai), Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai užfiksavo 19 neteisėtų pinigų siūlymo atvejų (2019 m. – 44 atvejai), Kauno teritorinės muitinės pareigūnai – 7 atvejus (2019 m. – 4 atvejai), 1 atvejį užfiksavo Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnas.

 
  Komentuokite

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame