Nuteisti dyzelino grobstytojai ir jiems talkinę pareigūnai Spausdinti
balandžio 17, 2009

Panevėžio apygardos teisme išnagrinėta didelės apimties baudžiamoji byla ir  paskelbtas nuosprendis 17 asmenų.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos iniciatyva, bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. STT Panevėžio valdybai atskleidus nusikalstamos veiklos sistemą ir dyzelino grobstymo mastus, ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Generalinė prokuratūra sudarė tyrimo grupę iš STT Panevėžio valdybos ir Policijos departamento Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų.

Buvo išaiškinta, kad nusikalstamo susivienijimo nariai 2002–2003 metais Biržų, Rokiškio, Zarasų rajonuose neteisėtai prisijungdavo prie AB „Mažeikių nafta“ priklausančio magistralinio produktotiekio „Polockas-Ilukstė-Ventspilis“ vamzdyno ir iš Latvijos ir Rusijos bendrovės „Lat Ros Trans“ pagrobė ne mažiau kaip 255 500 litrų  dyzelino, kurio vertė 382 467,15 Lt, jį slėpė bei pardavinėjo.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai ištyrė korupcinius dyzelino grobstytojų ryšius. Nusikalstamos grupuotės nariai pasinaudodavo savo pažintimis su pareigūnais, duodavo jiems kyšius, už kuriuos gaudavo informaciją apie sienos apsaugos tarnybos, policijos pareigūnų budėjimą bei planuojamus veiksmus.

Panevėžio apygardos teismas nusikalstamo susivienijimo vadeivai Virgilijui Tuomui skyrė 13 metų, Broniui Vickui – 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kiti dyzelino grobstytojai nubausti laisvės atėmimu nuo 1 iki 6 metų.

Nubausti ir dyzelino vagims talkinę buvę pareigūnai:

Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio vyresnysis policininkas Vaclovas Prusovas dėl bendrininkavimo, vagystės nuteistas 2 metams ir 8 mėnesiams laisvės atėmimo;

Biržų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio inspektorius Kęstutis Tekutis už kyšininkavimą ir papirkimą nuteistas 2 metams laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams, atimta teisė trejus metus dirbti teisėsaugos institucijose;

Biržų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio policininkams Sauliui Laurišoniui, Anatolijui Kravčiukui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Zarasų užkardos pasieniečiui Vitalijui Kuosai už kyšininkavimą ketveriems metams atimta teisė dirbti teisėsaugos institucijose;

Buvusiam Utenos rajono policijos komisariato Apsaugos skyriaus Reagavimo būrio patruliui Dariui Jankauskui (jo byla anksčiau buvo išskirta į atskirą bylą) dėl bendrininkavimo, nusikalstamu būdu gauto dyzelinio kuro įgijimo, naudojimosi bei padėjimo jį realizuoti buvo paskirta 2500 Lt bauda.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (7)
Autorius Muchhadiya, 27-08-2012 22:29
Štai čia norėčiau truputį paisginčyti, ne taip viskas paprasta. Dėl vandenilio tai, sakyčiau yra skambios frazės, bet jo kaip nebuvo, taip ir nebus, mažų mažiausiai dar kokį pusšimtį metų.Tuo tarpu elektros ir hibridai turi du gerus dalykus, neskaitant to, kad neišmeta CO2 (kurį išmeta aišku tiesiog kitose vietose elektrinėse ir pan.):1. Aukštas pikinis galingumas ant to dabar ir žaidžia hibridų gamintojai, kad su 100AG galima važiuoti vos ne taip, kaip su 200. Tiesiog perteklių galios duoda akumuliatoriai. Ir tai aktualu visur, ne tik miestuose. Sunkiąjam transportui, beje, tai dar svarbiau, kad ir dėl žymiai supaprastinto energijos perdavimo ir sukimo momento valdymo dėl šios priežasties šilumvežiai hibridiniais daromi jau keliasdešimt metų.2. Energijos grąžinimas, pvz., stabdant, kai elektros variklis gali veikti kaip generatorius. Čia, beje, išvis daug galima pasiekti teoriškai visa sunaudojama energija tektų trinčiai, o jei ši maža tai tos energijos sąnaudos labai artėtų prie nulio. Ypač, kai kelias pakankamai geras, o greitis nedidelis (t.y., aerodinaminiai nuostoliai maži). Galim įsivaizduoti, kaip mašina mieste sueikvoja vos litrą 100km.Šiaip manau, kad ganėtinai kardinalus pokytis įvyks, kai paraleliai akumuliatoriams ar vietoj jų pradės naudoti superkondensatorius (keista, kodėl iki šiol nepradėjo, dar žr. Google, supercapacitor) pas juos NK siekia netoli 100 proc., šaltis jiems nesvarbus, o galią gali duoti faktiškai neribotai, o pasikrauti per kelias sekundes. Aišku, talpa jie gerokai atsilieka nuo akumuliatorių, bet kalbant apie hibridus, aktuali ne tiek talpa, kiek pikai.
Autorius rjzbfhczkrz, 28-08-2012 18:42
hlVuc0 cbmvztjolpxz
Autorius fcjovsahos, 30-08-2012 10:17
pjdMBi fhijoznkvvnj
Autorius Jacey, 20-05-2016 18:59
I thank you humbly for shnirag your wisdom JJWY
Autorius Bones, 20-05-2016 23:05
Finding this post has anewsred my prayers
Autorius Mitchell, 21-05-2016 01:45
The forum is a bregithr place thanks to your posts. Thanks!
Autorius Dontarrious, 21-05-2016 20:20
I thank you humbly for shrniag your wisdom JJWY http://yqcuivpsu.com [url=http://ynzkjdssqoc.com]ynzkjdssqoc[/url] [link=http://nqhokwecadn.com]nqhokwecadn[/link]

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama