Nepaisant STT išvadų sveikatos apsaugos sistemoje didinama korupcijos rizika Spausdinti
gruodžio 03, 2009

qNepaisydama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadų dėl korupcijos rizikos pasireiškimo sveikatos apsaugos sistemoje, Vyriausybė elgiasi priešingai – savo nutarimais mažina sistemos skaidrumą.

Artimiausiu metu Vyriausybė ketina nustatyti naują vaistų kompensavimo tvarką, kuri priklausys tik nuo vieno asmens – sveikatos apsaugos ministro, kuris vienu savo parašu, savo asmenine nuožiūra galės lemti šimtų milijonų litų paskirstymą vieniems ar kitiems rinkos dalyviams naudinga linkme.

„Skaidrumas sveikatos apsaugos sistemoje yra labai svarbu, nes ji lemia pacientų sveikatą ar net galimybę išgyventi. Vaistų grupavimas neaiškiais principais, o tik remiantis vieno ar kito pareigūno nuojauta gali turėti nepataisomas pasekmes, nes pacientai dėl ekonominių motyvų bus priversti rinktis nebūtinai jiems tinkamiausią vaistą, taigi rizika padidės.

Iki šiol galiojusi sistema nebuvo ideali, tačiau suprantama, turinti aiškų kompensavimo mechanizmą ir todėl – pakankamai skaidri“, – sako Etinių farmacijos kompanijų asociacijos (EFA) direktorė Jolanta Dičkutė.

Farmacijos bendrovėms daugiausia klausimų kelia, kokiu būdu bus grupuojami vaistai, nes jie dažnai skiriasi ne tik veikliąja medžiaga, vartojimo būdu, bet ir skirtingu poveikiu.

O STT paskelbtoje korupcijos rizikos analizėje (2009 m. spalio 2 d., Nr. L-01-2213) skelbiama, kad nepakankamai skaidriai dirbama tokiose sveikatos apsaugos sistemos srityse kaip ligų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, centralizuotai perkamų vaistinių preparatų sąrašų sudarymas ir papildymas.

Be to, STT tyrimo metu nustatyta atvejų, kad buvo priimti sprendimai dėl ligų, vaistų ar medicinos priemonių įtraukimo į sąrašus, neturint visos privalomos informacijos ir nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

„Kompensuojamųjų vaistų grupavimas ne tik yra abejotinas medicininiu požiūriu, bet ir sukels pavojų pačios sistemos skaidrumui. Mes nuogąstaujame, kad svarbius sprendimus gali lemti ne sveikas protas bei pacientų interesai, o ryšiai ir kitokios, neetiškos ar net baustinos priemonės“, – sako J. Dičkutė.

STT atlikusi korupcijos rizikos analizę rekomendavo ministerijai ir jai pavaldžioms institucijoms atsižvelgti į pastebėtus trūkumus ir imtis konkrečių priemonių – skaidriai reglamentuoti procedūras ir stiprinti kontrolę, kad mažėtų prielaidos korupcijos galimybei.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (5)
Autorius Antok, 29-11-2015 07:46
I totally agree and just wanetd to add, for those who have trouble bending and keeping there back straight , just imagine you are squeezing a coin between your butt cheeksKeep it going
Autorius Suman, 29-11-2015 07:59
I would like to thank you for the efforts you have put in wriintg this blog. I really hope to view the same high-grade content from you in the future as well. In truth, your creative wriintg abilities has motivated me to get my very own website now
Autorius Nerach, 30-11-2015 10:04
Hi there! I just would like to offer you a big thumbs up for your great info you have right here on this post. I will be rennuritg to your blog for more soon.
Autorius Norbert, 01-12-2015 20:37
I’m amazed, I must say. Seldom do I eutnnocer a blog that’s equally educative and amusing, and without a doubt, you've hit the nail on the head. The issue is something which too few folks are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this. http://lcxlqpcvbl.com [url=http://jfrmozcfpqs.com]jfrmozcfpqs[/url] [link=http://hjscxov.com]hjscxov[/link]
Autorius Ivalene, 20-05-2016 22:56
I watned to spend a minute to thank you for this.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama