Kyšiai muitinėje: mitas ar tiesa Spausdinti
Autorius V. Pryšmantas | „Vakarų ekspresas“   
sausio 09, 2009

 Vienas duoda, kitas ima, ir taip abiem bus geriau. Ir apie tai geriau nekalbėti, nes bus blogiau.

Sakoma, kad iš uosto bendrovių krovinius išvežančių vairuotojų ir jų dokumentus tikrinančių muitininkų santykiai yra kaip tik tokie. Visi žino, kad geriau duoti, bet niekam nesakyti, kad paėmė - lai nuogas karalius atrodo kaip puikiausiais apdarais pasidabinęs.

Kam neteko matyti nei duodančio vairuotojo, nei imančio muitininko, tas Lietuvos Respublikos muitinės vadinti korumpuota įstaiga neturi teisės. Aš irgi nemačiau, tad susilaikysiu.

Tačiau vakar vienos tranzitinių krovinių pervežimo bendrovės vadovas atėjo į „Vakarų ekspreso“ redakciją ir išrėžė, kad jam jau pabodo dalinti kyšius uosto kompanijose dirbantiems muitininkams. Neva duoda ne tik jis, bet ir visi kiti, bet kalbėti apie tai nenori.

O jis - kaip tas vaikas minios - iš daugybės matančių vienintelis ėmė ir prakalbo, tačiau panoro likti anonimu, nenori, kad karalius supyktų. Žinok, tai reiškia, kad įmonė esą bus „užėsta“, mat muitininkai jo įmonei priklausančių sunkvežimių dokumentų patikrą atliks paskiausiai, pirmiausiai patikrinę tuos, kurie davė ne tik dokumentus.

Pasak Henriko (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi), norint užsitikrinti greitesnę dokumentų įforminimų procedūrą tereikia įdėti 30 litų į pasą ar TIR knygelę ir jau po valandos sunkvežimį bus galima išvairuoti iš uosto teritorijos.

To nepadarius pareigūnai ilgai ir nuobodžiai sklaidys dokumentus ir neradę litų būtinai suras priekabių. Tarp vairuotojų esą sklando gandai apie vieną (tik vieną!!!) principingą pareigūnę, kuri kyšio neimanti ir už bet kokias užuominas juos išpeikianti arba siunčianti pas kitus pareigūnus.

(Ne)patvirtintais duomenimis muitinėje tokia „tvarka“ galioja jau metų metus, o ilgiau dirbantys vilkikų vairuotojai moko jaunuosius kolegas - kada, kur, kiek įdėti, kam paduoti.

gana neilgai krovinių pervežimo versle dirbantis vyras iš pradžių tikino pamanęs, kad pasakodami apie mistinius 30 litų vairuotojai jį mulkina, tad vieną dieną pats sėdo prie sunkvežimio vairo ir sako įsitikinęs, kad be tų kelių banknotų tenka laukti pusdienį.

O laikas versle – pinigai, galbūt daug didesnė suma už tuos 30 litų. Taigi, visiems patogu.

Įdomi ir kita vairuotojų pozicija - Lietuva juk Europos Sąjungos valstybė, todėl čia to neturi būti, o Rusijos ir Baltarusijos muitininkams duoti kyšį - ne nuodėmė, mat pastarieji dar įpratę dirbti taip, kaip ir Sovietų Sąjungos laikais, kai kyšis buvo kone norma.

Ir duoda. Pasiguodžia vieni kitiems ir vėl duoda. Neduotų - neimtų. Reikalautų - neduotų, arba praneštų atitinkamoms tarnyboms. Juk duoti, kaip ir imti, yra nusikaltimas, už kurį baudžiama įstatymų nustatyta tvarka.

Juolab, kaip tvirtina Muitinės departamento atstovai, vairuotojai tikrai žino šios įstaigos anoniminį pasitikėjimo ar Tarnybinių tyrimų tarnybos telefoną. Galų gale dar yra Specialiųjų tyrimų tarnyba, policija.

Tačiau tokia „tvarka“ galbūt jiems patogesnė. Tokiu atveju 100 iš uosto išvažiuojančių sunkvežimių reiškia 3000 litų „juodų“ pinigų, nuo kurių nė mažiausia dalis nepateks į valstybės biudžetą. O jį šiuo metu pildome mes - padidinto PVM ir kitų mokesčių sąskaita.

Mums nuo to tikrai nepatogiau.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (8)
Autorius Ayesha, 28-08-2012 02:30
Saule rašo:vvv, jau rašiau Sportuoju sporto klube 2-4 katrus per savaitę, daugiausia laiko (40 min 1.5 val) praleidžiu ant kardio treniruoklio (slidžių) deginu kalorijas. Paskui dar darau pratimus su treniruokliais. Kartais dar valandą, o kartais tik kokias 15-20 minučių. Turiu pasakyti, kad sportuoti man nėra labai didelis malonumas ir ypač dabar tikrai reikia prisiversti, bet suprantu, kad kitos išeities, deja, neturiu
Autorius wodzarhgy, 28-08-2012 18:56
mPNbvM godoaczhnejp
Autorius Andreia, 30-08-2012 08:00
Lena rašo:Labas! As irgi buvau pas gyd.Pipiraite praeita kitiertadveni ir irgi esu labai nusiteikusi sulieknieti ir ismokti teisingai valgyti, nes ir mano KMI yra ant ribos. Bet kadangi as kol kas dar negavau valgiarascio, tai irgi leidziu sau valgyt sokoladus ir sausainius ))) nors ir jauciu sioki toki sazines grauzima Nekantrauju gaut valgiarasti ir taisykles ir pradet savo lieknejimo programa (vietoj sporto klubo pasirinksiu joga).
Autorius mniivzscm, 30-08-2012 18:45
e1G5JB ufhnjqbvubkv
Autorius mddafzvxm, 30-08-2012 19:52
khhsFS hjdfdoxoehuq
Autorius thjntxfcdx, 01-09-2012 13:27
NI7INU jsrycvrkcxtl
Autorius Keli, 20-05-2016 22:05
The hoentsy of your posting is there for all to see
Autorius Stevie, 21-05-2016 04:58
This is the perfect way to break down this inrtfmaoion.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame