Kyšių ėmimu įtariami teisėjai jaučiasi nekalti, o bylą vadina sufabrikuota Spausdinti
gegužės 08, 2009

 Laikinoji komisija, kuri Seimui turi teikti siūlymą, ar panaikinti dviejų Panevėžio teismo teisėjų teisinę neliečiamybę, penktadienį apklausė du, kaip įtariama, kyšius ėmusius teisėjus.

Apie penkias valandas trukusiame posėdyje komisija išklausė abiejų teisėjų paaiškinimus.

Sprendimą, ar siūlyti Seimui panaikinti šių teisėjų neliečiamybę, komisija priims trečiadienį, o Seimas dėl to balsuoti gali jau ketvirtadienį, vėliausiai – kitą antradienį.

Ankstyvą rytą į Seimą atvykęs Panevėžio apygardos teismo teisėjas Rimantas Savickas, po dvi valandas užtrukusios apklausos pareiškė, jog yra nekaltas bei tvirtino, jog žino, kas tokiais veiksmais jį nori sukompromituoti.

„Jaučiuosi kaltas tik dėl to, kad čia (Į Seimo laikinosios komisijos posėdį – Alfa.lt) turiu atvykti. Daugiau dėl nieko. Seimas atlieka savo darbą. Kelią nuostabą prokurorų pareiškimai, kad, jei Seimas neduos sutikimo, negalės apklausti. Teisėją galima bet kada apklausti, tik teisėjas turi sutikti. Mūsų niekas neklausė, ar mes norime ką nors paaiškinti: nei STT, nei prokuratūra. Skelbia, kad tyrimas nevyksta, bet jis vyksta jau pusę metų“, – po specialios Seimo komisijos posėdžio kalbėjo R. Savickas.

Teisėjus, kaip teigia prokuratūra, klampina trys viskio buteliai, maisto produktai bei keturios bendrai medžioklei naudojamo automobilio padangos. Esą tai buvo kyšiai.

„Ta dešra neseniai paaiškėjo, anksčiau sakė, kad maisto produktai. Kai bus atliekamas tyrimas, galiausiai paaiškės, kad tai – medžioklės trofėjus. O dėl tų butelių aš išvis nieko nežinau“, – kalbėjo teisėjas.

R. Savickas ir toliau nagrinėja bylas, tačiau jau sulaukė vieno prašymo jį nuo bylos nagrinėjimo nušalinti.

To paties teismo teisėjas Arnoldas Šukaitis – įraudęs. Tiesa, specialiosios Seimo komisijos posėdyje jis užtruko kur kas trumpiau – apie 1,5 valandos. Jis teigė paaiškinęs komisijai visas ją dominusias aplinkybes, tačiau detalių žiniasklaidai komentuoti nepanoro.

„Nebent galėjau būti kaltas dėl to, kad dirbu teisėju. Tik tiek. Nežinau, jeigu tai yra koks nusikaltimas, tada jau blogai. Nesijaučiu padaręs jokių nusikalstamų veiksmų“, – kalbėjo A. Šukaitis.

Šis teisėjas yra įtariamas perdavęs viskio butelį. Detaliau aplinkybių jis komentuoti nenorėjo.

„Tai nėra paprastas dalykas atimti neliečiamybę, ją atima, kartu ir atima teisę dirbti automatiškai. Tas procesas trunka labai ilgai. Įvairi yra to neigiamo dalyko pusė: tiek materialinė, tiek moralinė. Nemanau, kad siekiant išsiaiškinti bylos aplinkybes yra būtina atimti teisėjams neliečiamybę, prokurorai nebandė kitais būdais išsiaiškinti teisybę, tai jie galėjo, tačiau pasirinko kitą kelią – veikti vienpusiškai“, – A. Šukaitis leido suprasti nenorįs, kad Seimas teisinį imunitetą visgi panaikintų.

Abu teisėjai pripažįsta, jog viskio, padangų bei dešrų istorija dirbti jiems trukdo, tačiau prašymų juos nušalinti nuo bylų dar nėra sulaukę.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį

 

 
  Komentarai (11)
Autorius Diego, 23-01-2013 07:20
Oscar asa e. Ati avut o prietenie ftoare frumoasa si imi pare rau de fiecare data cand trebuie sa vorbesc despre ea la trecut. Dar cel mai rau ma doare faptul ca dupa atata timp si atata istorie, nu faci nimic sa remediezi situatia.Ama discutia noastra a fost mai complexa si ceva mai personala . nu am stiut ce sa aleg din ea decat esentialul. Nu am postat ce a scris ziggy, pentru ca nu stiam daca e ok sau nu . :-s. My bad.O opinie e interesant ce ai scris, dar imi e greu sa privesc lucrurile din perspectiva oamenii se impart in frumosi si urati.
Autorius eklyyd, 23-01-2013 15:13
V46DX0 dwqwvdteqlzp
Autorius issmzlwnfp, 24-01-2013 21:41
3HgqSE , [url=http://olnophnkxtic.com/]olnophnkxtic[/url], [link=http://qxyqblxarhie.com/]qxyqblxarhie[/link], http://jixtqhhltuei.com/
Autorius lnjyydmgdb, 26-01-2013 08:42
YcpbBD , [url=http://vgrlmmpdvbhy.com/]vgrlmmpdvbhy[/url], [link=http://tcpelnosluhj.com/]tcpelnosluhj[/link], http://elcnwypknigx.com/
Autorius lnjyydmgdb, 26-01-2013 08:43
YcpbBD , [url=http://vgrlmmpdvbhy.com/]vgrlmmpdvbhy[/url], [link=http://tcpelnosluhj.com/]tcpelnosluhj[/link], http://elcnwypknigx.com/
Autorius Koyie, 20-05-2016 18:29
I'm imspersed. You've really raised the bar with that.
Autorius Krisalyn, 20-05-2016 19:02
What a neat arelcit. I had no inkling.
Autorius Dayanara, 21-05-2016 04:44
You write so hotesnly about this. Thanks for sharing!
Autorius Buff, 21-05-2016 04:46
Ther'es nothing like the relief of finding what you're looking for.
Autorius Espn, 21-05-2016 20:18
Action requires kngldewoe, and now I can act! http://ipdxhzfqb.com [url=http://rlginys.com]rlginys[/url] [link=http://blldvit.com]blldvit[/link]
Autorius Justus, 24-05-2016 07:02
Very true! Makes a change to see somonee spell it out like that. :) http://cytwcnqk.com [url=http://gzgrbbgi.com]gzgrbbgi[/url] [link=http://kdyffuninoc.com]kdyffuninoc[/link]

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama