Kovai su korupcija statybų sektoriuje – nauja antikorupcinė programa Spausdinti
gegužės 18, 2009

 Ilgą laiką kaip viena labiausiai korupcijos paveiktų sričių buvo įvardinamas statybų sektorius. Nors pastaruoju metu statybų mastai akivaizdžiai sumažėję ir tai sudaro prielaidas korupcijos mastų mažėjimui šioje srityje, tačiau, nepaisant to, korupcija yra tarsi „lėtinis virusas“, kurį tiesiog būtina gydyti ir nesant „ūmaus uždegimo“.

Siekiant, kad kovos su korupcija priemonės būtų veiksmingos, jos turi būti nuoseklios ir visapusiškos bei apimti tiek korupcijos prevencijos veiksmus, tiek teisės pažeidimų efektyvų tyrimą, tiek visuomenės švietimą ir nepakantumo korupcijai skatinimą.

Dėl šių priežasčių Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos užsakymu UAB „Peritus sprendimai“ parengė Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos statybos leidimų išdavimo ir statybos valstybinės priežiūros antikorupcinę programą 2009 metams, kurioje yra nustatytos bendrosios ir specialiosios korupcijos prielaidos, suformuluoti tikslai, uždaviniai bei parengtas programos įgyvendinimo priemonių planas.

Aptariama programa šiuo metu yra svarstoma Aplinkos ministerijoje ir artimiausiu metu turėtų būti patvirtinta ministro įsakymu.

Programoje itin didelis dėmesys yra skiriamas teisės aktų tobulinimui, siekiant panaikinti teisines prielaidas korupcijai, taip pat antikorupcinės kultūros kūrimui bei visuomenės švietimui, nes kovos su korupcija sėkmė didele dalimi priklauso nuo visuomenės antikorupcinės nuostatos, jos antikorupcinio švietimo ir palankios aplinkos tam sukūrimo.

Įgyvendinus programos įgyvendinimo priemonių plane numatytus veiksmus tikimasi, jog bus panaikintos prielaidos korupcijai atsirasti statybos leidimų išdavimo ir statybos valstybinės priežiūros procese, efektyviau veiks korupcinio pobūdžio teisės pažeidimų tyrimo bei atsakomybės taikymo sistema statybos leidimų išdavimo ir statybos valstybinės priežiūros srityje bei padidės visuomenės nepakantumas korupcijai.

Korupcijos mastai dideli

Pagal „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikto ,,Lietuvos statybų sektoriaus skaidrumo tyrimo“ rezultatus 20 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų ir 14 proc. apklaustų Lietuvos nekilnojamojo turto, statybų ir projektavimo veikla užsiimančių verslo įmonių atstovų, dalyvavusių bent vienoje iš šių procedūrų: projektavimo sąlygų sąvado išdavimas, projekto tikrinimas ir tvirtinimas ar statybos leidimo išdavimas – nurodė, kad valstybės tarnautojai ar politikai jiems, jų šeimos nariams arba įmonės darbuotojams leido suprasti, kad norėtų gauti neoficialų atlygį.

Tai rodo didelį korupcijos apraiškų mastą šioje srityje.

Tuo tarpu net 17 proc. gyventojų ir 5 proc. statybos sektoriaus verslo įmonių atstovų, dalyvavusių minėtose procedūrose, teigė, kad neoficialiai atsilygino pinigais, dovanomis ar paslaugomis valstybės tarnautojams ar politikams.

Šio tyrimo rezultatai leidžia teigti, kad nemaža dalis visuomenės toleruoja korupciją ir neatsisako problemas spręsti korupcinėmis priemonėmis.

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (18)
Autorius Hanim, 25-01-2013 15:09
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik itjroijose, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva planuoja statyti naują atominę elektrinę vietoje kuri nutolusi per 10 km nuo Baltarusijos. Nauja Lietuvos atominė elektrinė, ko gero, vėlgi bus aušinama Drūkšių ežero vandeniu, iš kurio išteka upelė Drūkša, kuri įteka į Dysną, kuri įteka į Dauguvą. Pastarosios upės yra jau Baltarusijoje. Jūs piktinates girdi įvykus avarijai Neris bus užteršta radionuklidais, atsiprašau, bet ar svetimos šalies upės nebūtų užterštos įvykus nelaimei Lietuvos pusėje?Tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje vyrauja vakarų vėjai. Įvykus nelaimei Baltarusijos elektrinėje radioktyvios dalelės pirma pasklistų pačios Baltarusijos teritorijoje, o tik paskui pasiektų toliau į rytus esančius kraštus. Įykus avarijai Lietuvos elektrinėje radioktyvios dalelės praktiškai iškart būtų nuneštos į Baltarusiją. Tad kas čia labiau rizikingą objektą stato? Žinoma, jūs, be abejo, turite teisę piktintis kaimynystėje statoma atomine elektrine, bet lygiai taip pat turite protestuoti prieš lietuvišką atominę, bet to nematau nei viename jūsų pasisakyme. Išvada: kaip politikas, ar pretenduojantis į politiko statusą, esate visiškas populistas.
Autorius mvvezyldnty, 26-01-2013 17:30
HCb5eO hhtloyyuctko
Autorius ewctrklibrt, 27-01-2013 04:48
bbAfFF , [url=http://ilfccdbjnnux.com/]ilfccdbjnnux[/url], [link=http://umdryxupiwtl.com/]umdryxupiwtl[/link], http://ottrnsvinlfj.com/
Autorius uthzjjztv, 28-01-2013 15:15
yLrEEt vnmapbrqldrd
Autorius pszozgv, 28-01-2013 20:39
qQuApY , [url=http://fwpejgegrhmx.com/]fwpejgegrhmx[/url], [link=http://kvwaioecavum.com/]kvwaioecavum[/link], http://njsjvqmqkbqo.com/
Autorius Lialiel, 23-06-2013 05:50
rašo:Prodekanas pasakojo apie vlaodvų rūmų atstatymą, kad ten iš lempos visiškai. Tarkim Lenkų rūmai buvo irgi berods sugriauti, bet buvo išsami daiktų inventorizacija, tad galėjo daugmaž autentiškai atkurti, čia niekas neturi jei ir buvo toks dalykas, tad daiktus rinks iš lempos. Ir žinau labai gerai, kad akmeniniai puošybos elementai rūmams irgi yra kuriami visiškai iš lempos:) Dar dalykas kad Katedra ir rūmai niekad nėra stovėję, taip kaip stovės dabar:) O iš patriotiškumo pusės, jei tos babkės būtų atiduotos Gugenheimui Lietuvai naudos būtų nepalyginamai daugiau Ir šiaip, dabar niekas jau ir nebesiginčija, kad čia nesąmonė tos statybos, nes viskas aišku, o tiesiog sako, kad reik tada jau išspaust kuo daugiau naudos.
Autorius Win, 23-06-2013 15:01
Super, nors vienas žmogus atarivi išdėstė, kokiame nudaunėjusiame pasaulyje gyvename.Mūsų tautelė pasmerkta, rydama genetiškai modifikuotą ėdalą, keldama savo intelekto lygį spoksant į besitūsinančius, sužvaigždėjusius per savo idiotizmą debilus, dešimtukuose ir visokiuose projektėliuose, aikčiodama, nuo per kelis pagėrimus ir pasiseilėjimus elito vakarėliuose tapusių nieko nebaigusiais stilistais, pederastų, pasakojančių vaikų darželiuose, kaip princas įsimylėjo princą ir staiga po skyrybų praturtėjusių, turinčių moteriškų lyties požymių gyvių. Ar nereiktų apsipurkšt kokiu pinoteksu , kad neužsikrėst Solono, Kleisteno ir Efialto supuvusiu ir išsigimusiu sindromu, kuris mūsyse vadinamas demokratija. Tik šis žodis ne taip išverstas, turętų būt LIAUDĮ VALDAU
Autorius sigxgjtncdi, 24-06-2013 05:23
vj21i0 , [url=http://uhfxoaomifij.com/]uhfxoaomifij[/url], [link=http://hzyqfkunrzdu.com/]hzyqfkunrzdu[/link], http://srxezvgorpgd.com/
Autorius Ledoren, 01-07-2013 23:22
viskas teisingai pksaayta, bet istorija sako, kad niekada niekada niekada elitas, protingieji nelaimėdavo atviroje konfrontacijoje su skurdžiais, dundukais ir kitais prasčiokais. Jų tiesiog per daug. Ciceronas vs Cezarį, Kerenskis vs Leninas. Dešinieji turėtų pasimokyti iš nepopuliaraus vyruko su ūsiukais, kad masėms reikia numesti kaulų, o juos erzinti rodant jų kvailumą niekur nevedantis kelias.
Autorius Dayane, 03-07-2013 18:37
Ant galvos plaukų per daug Juk marozų ir vudralakų vienas pagrindinių bruožų (šalia treningų, cipūrų , etc) šviečianti kaip lemputė basa (nu max 2 numeriu skusta) galva Va tada būtų pilna skomplektas. O šiaip stipriai parašyta liuks! http://dgzzdk.com [url=http://rzjmjvb.com]rzjmjvb[/url] [link=http://kjbxxyn.com]kjbxxyn[/link]
Autorius Jalilah, 29-10-2014 11:24
Andriau, nafiga tu plsnehkeuisii sitoj paaugliu sysaliuku baloj ? Nejaugi tau negaila laiko galvoti ir tuolabiau rasyti apie tokias nesamones ? Ir kam apskritai darai is saves klauna, tu ne Algis, tai ne tavo lyga, susikoncentruok pled!
Autorius Zothando, 07-11-2014 11:49
Ignalinos AE vietą rinko ne Lietuva, o sovietinė valdžia. Niekur ir nadeika nerašiau, kad esu už naujos AE statymą. Suprantama, jeigu AE statoma, tai logiška statyti ten, kur ji jau buvo. O jeigu jums tiesiog patinka AE visai šalia Lietuvos sostinės - dėl skonio nesiginčiju. Galite nepasirašinėti peticijos.
Autorius Judel, 07-11-2014 14:42
A tai čia šakojasi tie politikos nevykėliai, kurie liko už Seimo rūmų durų, Ačiū Dievę kad esi tu ir į Seimą nieealrpdai į Seimą tautos išdavikų užkirsdamas jiems kelią, tai Vidmantui Žiemeliui, Ramūnui Karbauskiui, Ž Šilgaliui, Gediminui Vagnoriui, ypač džiaugiuosi V Žiemelio pralaimėjimo, yra vis dėlto Dievas kuris sustabdė pagrindinį Gazpromo šakalą stabdant Lietuvos AE, stribams tik Lietuvos AE maišo, už tai statomoms dviem rusų AE, ploja katučių ir džiaugsmu trykšta kad galės iš tų pačių rusų pirkti pigią elektrą, sakykite kur jus matote skirtumą tarp stribo ir G Songailos tautininko, abu kelnes nusimovę atstatę užpakalius Kremliui rakum meldžiasi ji Maskvai. http://juisdf.com [url=http://rgyutnnj.com]rgyutnnj[/url] [link=http://aybotnlbntq.com]aybotnlbntq[/link]
Autorius Kenisha, 20-05-2016 18:24
Thought it won'udlt to give it a shot. I was right.
Autorius Colonel, 20-05-2016 18:56
Why do I bother cailnlg up people when I can just read this!
Autorius Destrey, 20-05-2016 23:06
A minute saved is a minute eaenrd, and this saved hours!
Autorius Stormy, 21-05-2016 04:44
What I find so intterseing is you could never find this anywhere else.
Autorius Irish, 21-05-2016 04:46
That's a quwci-kitted answer to a difficult question

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama