Korupcijai naikinti siūlo parinkti tinkamus ginklus ir juos tikslingai nukreipti Spausdinti
vasario 11, 2011

 Kovojant su korupcija iki šiol nebuvo aišku nei į kuriuos taikinius tiksliai reiktų koncentruoti jėgas, nei kokios priemonės veiksmingiausios korupcijos dėmėms naikinti. Teisingumo ministras siūlo identifikuoti problemiškiausias sritis ir rasti jose klestinčiai korupcijai veiksmingiausius priešnuodžius.

Tai padaryti siekiama konstruojant naują Nacionalinės kovos su korupcija programą 2011-2014 metams. Joje numatytu laikotarpiu siūloma didžiausią dėmesį skirti aštuonioms sritims: teritorijų planavimo ir statybos, viešųjų pirkimų, įstatymų leidybos, teismų ir teisėsaugos institucijų darbą, verslo priežiūrą, valstybės tarnautojų veiklą, antikorupcinį švietimą ir atsakomybę už teisės pažeidimus.

Kiekvienai iš šių sričių atsakingos už jų kuravimą institucijos numatė ir konkrečias priemones, kurios turi padėti efektyviai mažinti korupciją. Jos iš esmės orientuotos į sąlygų korupcinėms veikoms reikštis šalinimą ir atsakomybės už neteisėtas veikas įtvirtinimą.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, svarbu, kad galiausiai pradėtume efektyviai veikti šalinant sąlygas korupcijai reikštis, o ne tik žarstyti deklaracijas. „Tik realiai ir tiksliai veikdami, o ne kalbėdami apie tai, kaip svarbu kovoti su korupcija, pasieksime ir realių rezultatų. Turime užtikrinti, kad žmogus nebesusidurtų su tokiomis problemomis, kurias šiandien reikia spręsti korupcijos būdu“, - sako teisingumo ministras, vadovaujantis šio plano rengimą kuruojančiai Tarpžinybinei komisijai kovai su korupcija koordinuoti.

Jo nuomone, šiuo metu plane, kuriame atitinkamas priemones pasiūlė įgyvendinti konkrečias sritis kuruojančios institucijos, kai kur galėtų būti iškelti ir ambicingesni tikslai ar parinkta daugiau veiksmų, tačiau einama teisinga kryptimi.

Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (7)
Autorius Alberes, 22-06-2013 12:41
Visiškai išnaikinti korupcijos yra neįmanoma, jinai eojzstugia kiekvienoje pasaulio šalyje. Klausimas tik kokiu mastu.Todėl dabartinis lozungas bent jau ne toks populistinis.
Autorius rybimccxst, 24-06-2013 09:47
mThH7j kqvjpbbrzixv
Autorius Renata, 29-11-2015 06:03
Eniheltgning the world, one helpful article at a time.
Autorius Vinny, 20-05-2016 18:44
That's not just logic. That's really seeilbsn.
Autorius Tailynn, 20-05-2016 22:51
You have shed a ray of suhninse into the forum. Thanks!
Autorius Trish, 22-05-2016 06:24
I really wish there were more areitlcs like this on the web.
Autorius Forever, 25-05-2016 16:26
Notinhg I could say would give you undue credit for this story.

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama