Indai su korupcija kovos nulio nominalo banknotais Spausdinti
sausio 26, 2010

 Kovojant su kyšininkavimu – nacionaline ir, skelbiama, nepagydoma Indijos liga – pasirinktas neįprastas būdas: nulio vertės rupija.

Indijos nevyriausybinė organizacija „5th Pillar“ (liet. 5-oji kolona), kovodama su korupcija, pristatė neįprastą, tačiau galingą ginklą – nulio vertės rupijos banknotą.

Kaip praneša portalas „CommGAP“, kurio vienas iš tikslų padėti vyriausybės reformoms prisitaikyti prie tikro gyvenimo sąlygų bei skatinti demokratinį viešojo sektoriaus vystymąsi, unikali iniciatyva mobilizuoja tūkstančius piliečių kovai su korupcija.

Indijoje korupcija ypač gaji viešajame sektoriuje – tarnautojai dažnai prašo atlygio už paslaugas, kurios turėtų būti nemokamos. Skelbiama, kad „5-oji kolona“ nulio vertės rupijas platins paprastiems Indijos gyventojams, kurie, protestuodami prieš kyšio reikalavimą, galėtų atsiskaityti šia valiuta.

Pasak „5-osios kolonos“ prezidento Vijay`aus Anando, šią kovos su korupciją idėją pasiūlė šalies fizikos profesorius, šiuo metu dirbantis Merilendo (JAV) universitete. Jis manė, kad atsiskaitant šia valiuta su valstybės tarnautojais – kai tik būtų paprašyta kyšio – būtų parodytas gyventojų pasipriešinimas korupcijai. Taip pat, jei šie pinigai būtų dalinami masiškai, profesoriaus manymu, paprasti Indijos gyventojai jais galėtų išreikšti savo nepasitenkinimą viešojo sektoriaus kokybe.

Šiuo metu nevyriausybinė organizacija jau išplatino 1 milijoną nulio vertės rupijų banknotų. Tuo pat metu savanoriai renka paprastų žmonių pasakojimus, kas nutiko atsiskaičius šiais banknotais.

Skelbiama, kad, pavyzdžiui, vienas korumpuotas Tamil Nadu regiono valdininkas taip išsigando nulio vertės pinigo, jog grąžino visus kyšius, kuriuos susirinko už atnaujintą elektros jungtį. „5-osios kolonos“ atstovai priduria, kad valdininkai, pamatę šį pinigą, paprastai tampa daug mandagesni ir akimirksniu sutvarko metų metus neišsprendžiamus reikalus.

Priduriama, kad priemonė yra veiksminga, nes žmonės žino, kad su korupcija kovoja nepavieniui. Žmonės, kurie pasiruošę kalbėti apie visuomenėje įsitvirtinusią korupcija, turi žinoti, kad yra ir kitų, kuriems taip pat įgriso šios sistemos ydos. Manoma, kad kai tik žmonės supras, kad yra ne vieni, suvoks, kad ir ši kova su korupcija yra laimėtina.

 lrt.lt

Forumas | Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (4)
Autorius Starleigh, 20-05-2016 18:31
Please teach the rest of these internet hoogilans how to write and research!
Autorius Sonny, 20-05-2016 18:58
I can't hear antnihyg over the sound of how awesome this article is.
Autorius Biana, 21-05-2016 20:19
Nohtnig I could say would give you undue credit for this story. http://dyjcrrfmvij.com [url=http://ybgcvwzpzv.com]ybgcvwzpzv[/url] [link=http://tounsk.com]tounsk[/link]
Autorius Leatrice, 24-05-2016 07:04
Free info like this is an apple from the tree of knedgewlo. Sinful? http://lzvzfww.com [url=http://rjwyiplkkx.com]rjwyiplkkx[/url] [link=http://utpxronmezj.com]utpxronmezj[/link]

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >
Joomla SEF URLs by Artio

reklama

Rekomenduojame