Dažniausiai valdininkai kyšininkauti bando Alytuje, Vilniuje ir Kaune Spausdinti
rugpjūčio 18, 2016

 Verslą reguliuojančios institucijos kyšio dažniausiai tikisi iš Alytaus, Vilniaus ir Kauno regionuose dirbančių smulkių ir vidutinių įmonių. Per pastaruosius penkerius metus iš viso kas aštunta Lietuvos įmonė teigia sulaukusi tokių užuominų ar net konkrečių kyšio prašymų iš valdininkų.

 

Tokius duomenis atskleidė „Citadele“ banko užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ 2016 m. pavasarį atliktas Lietuvos smulkių ir vidutinių įmonių tyrimas.

Daugiausia užuominų duoti kyšį pripažino gavę verslininkai, dirbantys Alytaus (19,2 proc.), Vilniaus (17,7 proc.) ir Kauno (15,8 proc.) regionuose. Dažniausiai su tokiais atvejais susiduria gamybos įmonės (18 proc.), rečiausiai – intelektualinių paslaugų teikėjai (5 proc.).

„Investuotojų forumo“ vadovės Rūtos Skyrienės teigimu, korupcija vis dar įvardijama kaip viena pagrindinių Lietuvos verslo sektoriaus problemų.

„Užsienio investuotojų manymu, korupcija ir šešėlinė ekonomika bene labiausiai kenkia Lietuvos įvaizdžiui ir gadina investicinį klimatą. Tiesa, iš forumo narių niekada niekas nesakė, kad būtų susidūręs su valdžios korupcija ar kažkokiomis užuominomis. Bet reikia manyti, kad mūsų valdžios atstovai jau pakankamai gerai supranta, kad užsienio kapitalo įmonės kyšių neduoda“, – aiškina „Investuotojų forumo“ vadovė.

„Citadele“ banko tyrimo duomenimis, siūlymo duoti kyšį sulaukia beveik 12 proc. Lietuvos kapitalo bendrovių ir vos 6 proc. užsienio kapitalo įmonių.

„Kylantys korupcijos skandalai, išryškėjančios verslo ir politikos veikėjų sąsajos patvirtina įspūdį, kad problema yra reali, ir investuotojai į tai reaguoja, susidarydami savo nuomonę apie galimybes dirbti Lietuvoje. Yra tekę girdėti, kad, lyginant su kai kuriomis kaimyninėmis šalimis, pas mus akivaizdžių korupcijos apraiškų visgi yra gerokai mažiau“, – situaciją komentuoja R.Skyrienė.

Apklausą užsakiusio „Citadele“ banko valdybos pirmininko Skirmanto Jarecko teigimu, dabartinės įmonių nuotaikos rodo, kad susitelkiama ties einamosiomis problemomis, o korupcijos rizika lieka nuvertinta. Pasak jo, korupcija kol kas negali lygintis su nuogąstavimais dėl didelės mokestinės naštos (53 proc.), kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu (34 proc.) bei biurokratinėmis verslo reguliavimo procedūromis (31 proc.).

„Dalis korupcinių veiksmų veikiausiai net neidentifikuojami kaip tokie ir suprantami kaip kasdienės prigijusios verslo praktikos. Tas faktas, kad nemažai įmonių pripažįsta susidūrusios su korupcijos apraiškomis, bet tik menka dalis tai įvardija kaip problemą, rodo, jog yra dar daug erdvės skaidrios verslo aplinkos didinimui“, – sako „Citadele“ banko valdybos pirmininkas.

 

Peticija | Pranešk apie kyšį
  Komentarai (4)
Autorius crestwood5k, 01-09-2018 21:20
chicksrunningonkicks, davestevensoncpa, 
crestwood5k [url=http://www.crestwood5k.com/]crestwood5k[/url]
Autorius womens nike free 30 flyknit sh, 07-09-2018 13:52
discount adidas d rose 6 red black whitenike kobe a d mid men s cheap price red 922482600cheap nike shox avenue 802 shoes royal blue silver mensnike jordan super fly4 for men red black black 
womens nike free 30 flyknit shoes orange purple black
Autorius nikelab air force 1 mid white , 19-09-2018 01:47
nike kd vi premium hoop purple urgent orange shark2018 nike air max 270 black total orange mens and womens size2018 ah8050 200 nike air max 270 coffe whitenike air force 180 black royal blue red 
nikelab air force 1 mid white 06 730x480
Autorius 2018 cheap nike cortez mens ca, 19-09-2018 01:48
nike womens air max 90 prm black pink greennike training shoes air max 90 mens gray camo white blacknike sb dunk low black pigeon closer look hypebeastnike free tr fit 3 womens black air jordan premio bin on the web 
2018 cheap nike cortez mens casual shoes white black

Komentuoti
  • Venkite necenzūrinių žodžių.
Vardas:
Komentaras:

Apsaugos kodas:* Code

 
Kitas >

reklama